Przy siedzibie Nadleśnictwa Nowa Sól znajduje się arboretum, w którym na niewielkiej powierzchni nasadzone są różne gatunki drzew i krzewów. Tu szkoły mogą przeprowadzać terenowe zajęcia edukacyjne połączone z ogniskiem. W budynku Nadleśnictwa jest też salka edukacyjna, w której można przeprowadzić zajęcia z wykorzystaniem sprzętu audio-video.

10 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Uczniowie z nowosolskiej Jedynki często są gośćmi Nadleśnictwa, a i leśnicy nie odmawiają pomocy, jak choćby w Światowym Dniu Sadzenia Drzew Wtedy to uczniowie z razem z innymi dziećmi na całym świecie przystąpili do sadzenia drzew. Młodzi nowosolanie, jak nakazywał regulamin, sadzili drzewa charakterystyczne dla naszego klimatu. Wybrali buk zwyczajny, dąb szypułkowy i klon jawor. Uczniowie byli dumni z wykonanego zadania, zwłaszcza, że znaleźli się wśród kilku zaledwie polskich szkół, które włączyły się do tej cyklicznej ogólnoświatowej akcji, a także gdy na stronie ENO zobaczyli siebie wśród dzieci z całego świata.

Ostatnio pod okiem nauczycielek oglądały okazy nowosolskiego arboretum, wzięły też udział w niecodziennej lekcji zakończonej ogniskiem.

Nadleśnictwo Nowa Sól zaprasza.Zgłoszenia przyjmowane są przez Panią Małgorzatę Winnicką, tel. 68 3872431 w.25

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!